Ako vyrobiť jednoduchú mištičku z filcu?

Vytvorené15. 3. 2021

Každý rok doma premýšľame ako zamaskovať nevzhľadnú misku so zasiatou pšenicou, ktorá nám vyrástla na veľkonočnú dekoráciu alebo kam naaranžovať tradičné maľované kraslice, ktoré nikdy nesmú chýbať. Tento rok nastane zmena a behom chvíľky si spoločne vytvoríme mištičku z filcu čo všetko zamaskuje, bude vyzerať skvostne a do vytvárania zapojíme aj deti čo sa doma celé dni núti a nápadov na ich zabavenie rýchlo ubúda.

Na mištičku budeme potrebovať:

Postup:

  • Na vybraný červený filc si pomocou taniera obkreslíme koleso, ktoré pomocou pravítka rozdelíme na 8 rovnako veľkých trojuholníkov a potom podľa pohára obkreslíme do stredu koliesko.

  • Bicykel z filcu si vystrihneme a rozstriháme podľa vopred nakreslených čiar.

  • K sebe si zošijeme rohy trojuholníkov a vždy pri zošívaní vynecháme jeden trojuholník.

  • Zvyšné nezošité trojuholníky si prišijeme za rohy k vznikajúcej mištičke.

  • Viditeľné stehy po prišití rohov k mištičke si zamaskujeme červenými brmbolcami, ktoré nám zároveň aj mištičku ozdobia.

Na výrobe veľkonočnej mištičky nie je nič zložité a viete čo sa nám na nej páči najviac? Mističku je možné využiť aj po veľkonočných sviatkoch napríklad na sponky a gumičky, kľúče alebo rôzne drobnosti čo sa neustále strácajú po celom dome.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies