DIY návod: adventný kalendár z filcu

Vytvorené4. 11. 2022

Vianoce patria medzi jedno z najkrajších období v roku. Domov prevonia vanilka, v oknách svietia svetielka a deti sú napnuté, či im Ježiško nadelí všetko, čo si priali a napísali do dlhého listu. Poďme im spoločne tento čas skrátiť a vytvoriť pre nich jednoduchý adventný kalendár, ktorý sa môže naplniť sladkými dobrotami a malými darčekmi.

Tohtoročný adventný kalendár je na ušitie jednoduchý a zvládne ho ušiť aj úplný začiatočník, ktorý sa so šijacím strojom ešte len zoznamuje. Na šitie nám postačí klasický šijací stroj s rovným stehom a filc v troch farbách. My sme siahli po smotanovej, béžovej a tmavo červenej farbe, ktoré k sebe ladia ak vianočnej výzdobe patria.

Na adventný kalendár budeme potrebovať:

Postup šitia adventného kalendára:

  • Z papiera si pripravíme papierové šablóny rôzne veľkých hviezdičiek a čísel . Podľa šablón si z filcu vystrihneme potrebné množstvo hviezd a čísla od 1 až po 24.

  • Doprostred hviezdičiek z filcu si našpendlíme čísla a na stroji prišijeme.

  • K sebe si zošpendlíme hviezdičku s číslom a bez čísla, ktoré v kraji zošijeme dohromady a necháme si nezošité dve strany pre možnosť vložiť darčekom.

  • Ušité hviezdičky si poskladáme na seba a zošijeme ich dohromady. My sme si zvolili tematický tvar vianočného stromčeka.
  • V poslednom kroku si prišijeme, alebo prilepíme ozdobnú šnúrku na zavesenie.

Rýchly a jednoduchý adventný kalendár je pripravený na naplnenie drobnými darčekmi, sladkosťami, odkazmi, alebo nápadmi na vianočné výlety. Teraz iba stačí vziať klinček, kladivko, nájsť vhodné miesto a adventný kalendár zavesiť na svoje míto.

 

 

 

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies