DIY návod: Ako ušiť nahrievací vankúšik?

Vytvorené20. 12. 2022

Darček na poslednú chvíľu? Máme pre Vás tip!
Zostavili sme pre vás sety na vytvorenie nahrievacieho vankúšika, ktorý urobí radosť naozaj každému. Čo je viac, než darovať ručne vyrobený darček?
Nahrievací vankúšik má skvelé vlastnosti. Teplo pôsobí proti prepätiu svalstva stresom, depresiami či chronickými chorobami. Nahriaty vankúšik môžete prikladať pri zaspávaní, po športových výkonoch, pri relaxácii, problémoch so zaspávaním alebo na priedušky a čelné dutiny. Uvoľňuje svalstvo a rozprúdi krv.
S naším setom nemusíte kupovať materiál navyše a zháňať výplň. Podľa návodu si vankúšik zvládne ušiť aj úplný začiatočník. Neveríte? Presvedčte sa sami!

Čo budete potrebovať?
Zostavili sme pre vás set, kde nájdete potrebné množstvo materiálu na výrobu jedného nahrievacieho vankúšika:
- pšenicu (kto má rád, môže pšenicu doplniť sušenou levanduľou, pri zahriatí sa vankúšik krásne rozvonia)
- bavlnené plátno na vnútorné vrecko
- vzorovanú bavlnenú látku na prateľný poťah

Postup ušitia nahrievacieho vankúšika:

Z balíčka vyberieme jednotlivé časti. Začneme vnútorným povlakom, do ktorého príde pšenica. Biele plátno prehneme napoly, zošijeme jednu krátku a dlhú stranu (vyšijeme tvar L). Otočíme na líc a mydlovou kriedou naznačíme 15 cm od každého kraja.

Pšenicu si rozdelíme na tri rovnaké diely, nám sa osvedčilo použiť tri poháre na lepšiu manipuláciu. Nasypeme obsah prvého pohára do ušitého vrecka a prešijeme prvú časť. To isté zopakujeme s druhým a tretím pohárom. Posledným švom uzavrieme vrecko a máme tak pripravenú vnútornú časť nahrievacieho vrecúška.

Teraz nám už zostáva len dorobiť poťah a máme hotovo. Na poťah použijeme vzorovanú bavlnu, do setov sme pre vás pripravili 4 farebné varianty, medzi ktorými si vyberie každý. Začistíme dlhé okraje dvojitým preložením, potom preložíme okraje k stredu a mydlovou kriedou si naznačíme cca 15 cm od každého kraja a prešijeme, aby nám uprostred vzniklo vrecko na vsunutie vrecka s pšenicou.

Ako posledný krok zošijeme boky, otočíme do lícu, vložíme vnútorné vrecko s pšenicou a nahrievací vankúšik je hotový.

Podrobný video návod nájdete na našom Facebooku a Instagrame .

Najjednoduchší spôsob ako vankúšik nahriať je v mikrovlnke pri výkone 600W a ohrievať po dobu jednej minúty. Niekto má radšej teplejšie, iný zase studenejší. Postupom času si vychytáte, aké zahriatie vám najviac vyhovuje. Vonkajší povlak sa dá jednoducho zložiť, a tak je údržba vrecúška naozaj jednoduchá. Vonkajší poťah odporúčame prať maximálne na 40 stupňov.

Či už sa rozhodnete nahrievacie vrecúško ušiť sami alebo darovať set na jeho výrobu, veríme, že obdarovanému urobíte radosť!

Tešíme sa na vaše výtvory budeme veľmi radi, keď sa s nimi pochválite v našej facebookovej skupine Zašite se s Terrymodou .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na vašom súkromí nám záleží

Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.

Povoliť všetkoPodrobné nastavenie