Farba roka 2024 : Peach Fuzz

Vytvorené12. 12. 2023

Spoločnosť Pantone vyhlásila farbu roku 2024

Víťazom sa stal odtieň číslo 13-1023 s názvom Peach Fuzz , ktorý by sme popísali ako telový odtieň s nádychom broskyňovej. Cieľom spoločnosti nie je určovať módne trendy, ale zvoliť takú farbu, ktorá bude spoločensky aj kultúrne reprezentovať nadchádzajúci rok.

Na prvý pohľad jemná a nenápadná farba v sebe skrýva oveľa viac. Aký je jej význam, ako ju zaradiť do svojho šatníka a na akých materiáloch najlepšie vynikne?

Farba má teplý charakter, pôsobí mäkko a nežne . Reprezentuje prirodzenú krásu a ehkosť . Symbolizuje ľudskú túžbu po súdržnosti, spolupráci, zdieľaní a komunite. tento odtieň symbolicky prepája naše zmysly – zrak, hmat, čuch a chuť.

Farbu si obľúbia všetci, ktorí radi kombinujú. Vďaka jemnosti je ľahké začleniť ho do každého šatníka. Perfektne ladí s ďalšími jemnými odtieňmi, ako sú šedá a béžová. Spoločne tak môžu tvoriť elegantné a harmonické outfity. Veľkou výhodou je, že je to nadčasová farba . Kúsky v tejto farbe tak vynesiete aj za päť rokov a stále budú trendy.

Nebojte sa experimentovať s rôznymi materiálmi. Satény , hodváb , čipky alebo organza krásne zvýraznia ľahkosť odtieňa. S blížiacou sa plesovou sezónou sa vám tieto materiály budú hodiť. Jemne ale pôsobí aj na bavlne alebo kostýmových látkach . Jej využitie je naozaj široké, a to ako na denné, tak večerné nosenie.
Určite nečakajte na plesovú sezónu a farbu začleňte do svojho šatníka už teraz! Mäkučké pleteniny v kombinácii s luxusným kašmírom sú materiály, ktoré nikdy nevyjdú z módy.

Pôvabná, elegantná a zmyselná... presne tak budete na svoje okolie pôsobiť v novej farbe roku 2024 Peach Fuzz.

 

 

 

Na vašom súkromí nám záleží

Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.

Povoliť všetkoPodrobné nastavenie