Veľká taška cez rameno.

Vytvorené15. 4. 2024

Už ste počuli o látkovej kabelke cez rameno, ktorú si ušijete podľa vašich prestav a bude plne funkčná bez zbytočností. Tento kúsok sa stane vašim parťákom do mesta, na pláž aj na detské ihrisko.

Zabudnite na stereotypné kabelky, ktoré nespĺňajú vaše priania a pustite sa s nami do svojej látkovej kabelky. Bude vám stačiť iba klasický šijací stroj a trocha času.

 

Na kabelku budeme potrebovať:

1 m pevnej látky (kanvas)

0,6 m látky na podšívku (bavlnená látka)

0,4 m tuženie do kabelky

magnetické zapínanie

šijacie nite , ihly a špendlíky

 

A čo je najlepšie? Máme pre vás pripravené sety a vy nemusíte zháňať látku, tuženie a ani strih. V sete nájdete všetko čo potrebujete, aby ste mohli začať šiť. Všetky sety nájdete v kategórii - Sety na kabelky/tašky.

 

Postup šitia:

  • Na látku si položíme všetky diely, pridáme 1 cm na švy, na látku prenesieme značky a prehyby zo strihu. Vonkajšie diely kabelky si podlepíme lepiacim tužením na spevnenie a lepšie držanie tvaru.
  • Dlhé kraje popruhu zahneme 1 cm a zažehlíme. Potom popruh zložíme na polovicu a zažehlíme.
  • Podľa strihu si dvakrát zahneme vrchnú časť vrecka a ozdobne prešijeme. Vrecko si podľa značiek položíme na líce kabelky a prišpendlíme.
  • Na diely kabelky si podľa značiek prišpendlíme zažehlené popruhy (zakryjeme kraj vrecka). V kraji prešijeme a spoločne s tým prešijeme aj popruhy. Popruhy prišijeme k dielom iba na naznačenie prehybu látky.
  • Na oboch dieloch kabelky si nameriame stred prehybu a potom jeho polovicu. Tu bude umiestnenie magnetického zapínania.
  • K dielom si prišijeme dno kabelky lícom k lícu a potom z vrchu ozdobne prešijeme. Kabelku si obrátime na rub a zošijeme bokmi.
  • Podľa strihu si zakreslíme na dno trojuholník, ktorý si zložíme a otočíme smerom nahor, hrot trojuholníka je možné ozdobne prešiť na stroji alebo v ruke.
  • Rovnako si ušijeme podšívku, ktorá je odstrihnutá bez horného prehybu. Pri podšívke v boku necháme otvor na otočenie celej kabelky.
  • Lícom k lícu si k sebe prišijeme hornú časť kabelky s podšívkou. Nechaným otvorom otočíme a urovnáme. V hornom kraji je možné kabelku ozdobne prešiť.
  • Otvor v podšívke kabelky zašijeme.

 

Kabelka je hotová a nič zložité to nebolo. A teraz, keď už máte kabelku hotovú, je najvyšší čas ju zabývať a zoznámiť ju drobnosťami, ktoré sú nevyhnutné na každodenné prežitie.

Máte strach, že vo vašej kabelke bude chaos a zmätok? Bojíte sa, že nenájdete rúž, jelenie loj, vreckovky alebo kľúče? Nevešajte halvu! Naše sety na kozmetickú taštičku/vrecko sú to pravé práve pre vás. S nimi budete mať všetko pekne po ruke.

Na vašom súkromí nám záleží

Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.

Povoliť všetkoPodrobné nastavenie