Vianočné ozdobné guľôčky z bavlny.

Vytvorené14. 12. 2023

Vianoce sa blížia a za pár dní nám Ježiško nadelí darčeky. Doma to začína voňať vanilkovými rožkami a lineckými cukrovinkami. Veľa času do Štedrého dňa nezostáva, ale malú chvíľku na rýchlu výzdobu z kúskov jednofarebných a vianočných bavln si nájdeme. Spoločne si vytvoríme dve jednoduché guľôčky na zavesenie, na ktoré nám bude stačiť iba pár vecí.

Návod je skvelý aj pre tvorenie s deťmi, ktoré netrpezlivo čakajú, čo im Ježiško nadelí pod stromček a či tam bude všetko z ich listu.

Guľôčka na zavesenie zo štvorčekov

Potrebujeme:

  • nastrihané štvorčeky z bavlny

  • polystyrénovú guľôčku

  • špáradlá alebo špajle

Postup:

  1. Z jednofarebnej a vianočnej bavlnenej látky si nastriháme štvorčeky o veľkosti cca 4x4 cm (môžeme zvoliť aj menší rozmer, záleží na konečnej veľkosti guličky).

  2. Na polystyrénovú guľôčku si položíme štvorec z bavlny, ktorý pomocou špáradla alebo špajle zatlačíme dovnútra guľôčky.

  3. Postupne napicháme vedľa seba všetky štvorčeky po celom obvode guľôčky.

  4. Na guľôčku si prirobíme ozdobnú mašľu na zavesenie. Pokiaľ na guľôčke nie je očko na zavesenie, stačí zviazať povrázok a uzol pomocou špendlíka pripichnúť do guľôčky.

Rada na záver: guľôčku môžete pri pichaní štvorčekov postupne potrieť lepidlom, aby lepšie držali a predišlo sa prípadným vypadnutím štvorčekov.

Guľôčka obalená látkou

Snáď neexistuje jednoduchší návod, ktorý máte hotový za pár minút, ale dokáže vykúzliť veľa radosti a úsmev na tvári. Tento návod zvládnu aj malé deti, len im budete musieť trochu pomôcť s uzlom a mašličkou.

Budeme potrebovať polystyrénovú guľôčku, kus látky a povrázok alebo mašličku. Z bavlnenej látky s vianočným motívom si odstrihneme štvorec. Na stred štvorca položíme guľôčku, ktorú do látky zabalíme. Urovnáme vrchnú časť a presne nad guličkou stiahneme povrázkom a uviažeme ozdobnú mašličku.

Ako sme sľúbili, návody sú jednoduché a zvládne ich naozaj každý. Budeme radi, keď sa svojim vianočným tvorením pochválite u nás vo facebook skupine Zašite sa s Terrymodou.

Na vašom súkromí nám záleží

Tento internetový obchod ukladá súbory cookies, ktoré pomáhajú k jeho správnemu fungovaniu. Využívaním našich služieb s ich používaním súhlasíte.

Povoliť všetkoPodrobné nastavenie